Asset Publisher Asset Publisher

Szpitalne Mikołajki

6. grudnia, to dzień szczególny, zwłaszcza dla dzieci. Święty Mikołaj odwiedza dziatwę, tę grzeczną, ale też i tę mniej grzeczną. Co prawda, Mikołaj z początku grudnia to tylko ubogi krewny tego wigilijnego, ale również niesie ze sobą uśmiech i radość, zazwyczaj kojarzone ze słodyczami i drobnymi upominkami.

Dzieci z IV klasy Szkoły Podstawowej w Dretyniu, pod opieką pani Ewy Kowalik, postanowiły wcielić się w rolę Świętego Mikołaja i umilić ten niezwykły dzień małym pacjentom oddziału pediatrycznego Szpitala Miejskiego w Miastku.

Do swojej akcji zaprosiły Koło Łowieckie Koliber, Nadleśnictwa: Dretyń i Trzebielino oraz hurtownię Optim.

Wspólnymi siłami zdołano obdarować chore dzieci drobnymi upominkami w postaci kolorowanek, gier  planszowych i przeróżnych gadżetów. Nadleśnictwo Dretyń podarowało kilka pięknych zdjęć na płótnie, autorstwa inżyniera nadzoru – Krzysztofa Sokala, przedstawiających leśną zwierzynę widzianą z bliska. Mamy nadzieję, że  choć trochę umilą  one milusińskim pobyt w szpitalnych salach  i zmniejszą stres, jaki niewątpliwie łączy się z pobytem w tym miejscu. Być może  podarowane fotografie przybliżą małym pacjentom niektóre zachowania naszych leśnych przyjaciół. W szczególności jednak nie liczyły się rzeczy materialne, ale  ciepło serc uczniów dretyńskiej podstawówki, jakie niewątpliwie dzieci włożyły w całą akcję.

W spotkaniu wzięli udział także pacjenci z rodzicami, personel medyczny z panią ordynator Beatą Dąbrowską - Remesz na czele  oraz dziennikarze z lokalnego tygodnika Gazeta  Miastecka.

Jesteśmy przekonani, że akcja przyniosła korzyść zarówno obdarowanym, jak i pomysłodawcom. Najważniejsze, że potrafimy dzielić się z innymi. Jak śpiewa zwycięzca konkursu The Voice of Poland, Marcin Sójka – lepiej dawać, a nie brać. Pamiętając te słowa, każdy z nas z łatwością wcieli się w rolę Świętego Mikołaja, nie tylko w dwa dni w roku, ale na co dzień.

 

Marcin Kowalski, Krzysztof Sokal – inżynierowie nadzoru Nadleśnictwa Dretyń, foto. Monika Węsierska.