Program zanocuj w lesie w Nadleśnictwie Dretyń

Na stronie znajdują się informacje dotyczące programu "Zanocuj w lesie".

Nadleśnictwo Dretyń przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który polega na udostępnieniu obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do pobytu w lasach  administrowanych przez  nadleśnictwo. Przygotowaliśmy do Waszej dyspozycji urokliwy obszar Pojezierza Bytowskiego i Wysoczyzny Polanowskiej. Piękne lasy Pomorza Środkowego, położone wśród wzgórz morenowych , poprzecinane ciekami wodnymi i jeziorami polodowcowymi są znakomitą bazą dla amatorów leśnych wędrówek.

Lokalizacja widoczna jest na stronie Bank Danych o Lasach oraz z poziomu aplikacji mBDL dla Androida lub iOS. Z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Otwórz w dużym oknie


Otwórz w dużym oknie

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. Regulaminem korzystania z obszaru [w załączniku]

  2. Informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą. W Nadleśnictwie Dretyń miejscami wyznaczonymi do rozpalania ognisk są: wiata przy drodze do wsi Wałdowo oraz miejsce parkingowe przy jeziorze Święte. Oba miejsca  zaznaczono gwiazdką na mapie.

  3. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.

  4. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu http://www.czaswlas.pl/bezpieczenstwo-w-turystyce.

  5. Z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu, oznaczone są zółtymi tablicami, informującymi o pracach leśnych.

  6. Z czasowymi wyłączeniami / zmianami przebiegu szlaków.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: 604 548 767

 

Dokumenty do pobrania:

Pdf-formularz zgłoszeniowy

Decyzja n-czego

Mapa obszaru

Regulamin