Program zanocuj w lesie w Nadleśnictwie Dretyń

Na stronie znajdują się informacje dotyczące programu "Zanocuj w lesie".

Nadleśnictwo Dretyń przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który polega na  udostępnieniu obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Serdecznie zapraszamy wszystkich do pobytu w lasach  administrowanych przez  nadleśnictwo. Przygotowaliśmy do Waszej dyspozycji urokliwy obszar Pojezierza Bytowskiego i Wysoczyzny Polanowskiej. Piękne lasy Pomorza Środkowego, położone wśród wzgórz morenowych , poprzecinane ciekami wodnymi i jeziorami polodowcowymi są znakomitą bazą dla amatorów leśnych wędrówek.

Lokalizacja widoczna jest również na mapie [https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy ] oraz z poziomu aplikacji Mbdl [https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl&hl=pl&gl=US] (android) lub [https://apps.apple.com/us/app/mbdl/id1388815663] iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. Regulaminem korzystania z obszaru [w załączniku]
  2. Informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą. W Nadleśnictwie Dretyń miejscami wyznaczonymi do rozpalania ognisk są: wiata przy drodze do wsi Wałdowo oraz miejsce parkingowe przy jeziorze Święte. Oba miejsca  zaznaczono gwiazdką na mapie.
  3. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.
  4. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu http://www.czaswlas.pl/bezpieczenstwo-w-turystyce.
  5. Z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu, oznaczone są zółtymi tablicami, informującymi o pracach leśnych.
  6. Z czasowymi wyłączeniami / zmianami przebiegu szlaków.
  1. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Obszar  polowania  objęty jest zakazem wstępu! Informacje te uzyskasz u koorynatora.
  2. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (do pobrania poniżej) oraz przesłanie go na adres: krzysztof.sokal@szczecinek.lasy.gov.pl, nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: 604 548 767

 

Dokumenty do pobrania:

Pdf-formularz zgłoszeniowy

Decyzja n-czego

Mapa obszaru

Regulamin